Бело месо со тестенини и супа од печурки

5 ноември, 20120
testenini

Потребни состојки:

  • 2 парчиња стек
  • 1 кесичка крем супа
  • 1 кисела павлака
  • 1,5дл млеко
  • 1 пакување тестенини
  • масло

Начин на подготовка:

Белото месо исчистете го и исечете го на ленти. Потопете го местото во крем супата. Премачкајте го садот со масло и во него дададете го месото.

Помешајте ја павлаката со млекото и со смесата прелијте го месото.

Печете во загреана рерна на 180 до 200 степени, околу 20 минути.

Сварените тестенини помашајте ги со испеченото месо и послужете.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit