Брз шарен ролат

6 декември, 20120
soleni palacinki

Потребни состојки:

  • 10 палачинки
  • 500гр сирење
  • чаша павлака
  • неколку листови зелена салата
  • конзерва туна
  • бибер

Начин на подготовка:

Добро изгмечете го младото сирење и соединете го со кисела павлака. Туната исцедете ја од маслото, а зелената салата измијте ја и исушете ги литовите. На секоја палачинка нанесете дебел слој од смесата со младо сирење, па на еден дел ставете сецкани листови салата, а на друг распоредете ја туната. Цврсто замотајте ги палачинките и оставете да се оладат. Исечете ги така што ќе добиете парчиња со големина на залак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit