Чоколадни копчиња

29 јануари, 20120
cokoladni

Состојки:
•    150гр. шеќер
•    150гр. мелени ораси
•    1 жолчка
•    100гр. чоколадо
•    Суво грозје
Подготовка:
Изматете ја жолчката со шеќер, па полека додавајте го мелените ораси и стопеното чоколадо. Помешајте за да се изедначи смесата, па со рака обликувајте бомбици и на секоја со прств направете мала вдлабнатина во која ќе го ставите сувото грозје. Кратко потпечете ги во топла рерна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma