Филети од сардинa

5 декември, 20120
sardini

Потребни состојки:

  • 12 конзерви сардина
  • 300гр кисели јаболка
  • 100гр кромид
  • 200гр кајмак
  • сол
  • бибер
  • сок од еден лимон
  • зелена салата

Начин на подготовка:

Исчистените јаболка и кромидот сецкајте ги на коцки, помешајте ги со кајмак, зачинете со сол и бибер и сок од лимон. Сардините наредете ги на чинија и прелијте со подготвената смеса. Украсете со листови од зелена салата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit