Изборот на вашите чевли го открива вашиот карактер

2 декември, 20120
amazing-awesome-designer-shoes-dress-shoes-Favim.com-536317

Високи потпетици – Вие сте заводлива, сигурна во себе, свесна за својата женственост, која ја изразувате на сите можни начини. Цврсте сте убедена дека вредите многу повеќе од она што околината мисли, и не допираат приказните кои ги кажуваат за вас. Меѓутоа, сеуште не знаете каков маж сакате, и после неколку месеци ви здосадува партнерот и сакате нешто ново.
Рамни чевли – Вие сте елеганти и пред се практични. Вашата женственост ја изразувате дискретно. Никогаш не ја на наметнувате вашата особеност, па токму заради тоа често пати се наоѓате во ситација да мора да трпите особи кои не ви одговараат. Сакате ред, и вие сте добар организатор. Но, постојано сонувате за занемарување на работата и препуштање кон страста, љубовта но, сепак самоконтролата ве спречува на тоа.
Патики – Вие сте оригинална и динамична особа. Вашиот спортски изглед однадвор, изгледа како да сте немарлива особа, а всушност вие внимавате и на најмалите детали. Иако знаете сѐ за светските трендови, сепак не сакате да го имате тоа на себе зашто ви изгледа премногу обично. Ги сакате авантурите од секаков вид, од секс за една ноќ, па до патување само со еден ранец. Сакате да бидете зафатени со милиони активности во секојдневието. Често се случува во еден ден да бидете на најразлични места и да се најдете во најразлични ситуации, но тоа е вашето секојдневие.
Чизми – Вие сте силни но, осетливи. Имате многу променливо расположение. Така и се однесувате. Негогаш превземате сѐ во свои раце, а понегогаш оставате другите да ве водат. Секогаш гледате да им угодите на сите други па често заборавате на себе, па кога ќе станете свесни за тоа тогаш оставате сѐ и си одите. Не барате од другите ништо, за да не ги замарате. Не поднесувате кога некој ќе каже нешто за некоја ваша маана, тогаш драматизирате.
Трендовски чевли – Вие сте ексцентрична и модерна. Знаете сѐ за модата и трендовите, ги следите трендовите на секој начин. Носите секогаш тренди облека, без разлика дали ви се допаѓа или не. Вие сте внимателен набљудувач, и секогаш го забележувате екстериерот попрво од она што се случува внатре, исто како кај вас лично.
Чевли на врзување – Вие сте решителна личност. Машката страна на карактерот ја надвладува вашата женска страна. Женственоста никогаш не ја користите за постигнување на вашите цели. Во секојдневниот живот, вие сте отворена личност која мрази кога погрешно ќе се интерпретираат некои ваши постапки. Во љубовта пак премногу вложувате а никогаш не знаете да ја сокриете вашата кревкост и осетливост.Се плашите од тоа да не бидете повредени, затоа што повредите од минатото уште ве болат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi