Крофни кои најлесно се спремаат

9 април, 20120
krofni

Потребни состојки:

  • 1литар јогурт
  • 12 лажици брашно
  • 2 јајца
  • Малку сол
  • Прашок за пециво

Припрема:

Изматете го јогуртот со брашното, прашокот за пециво и солта. Со лажица од смесата ставајте во врело масло и испржете ги крофните рамномерно од сите страни.

Крофните може да се јадат солени или пак благи. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi