Moдерна руска салата

26 декември, 20120
ruska salata

Потребни состојки:

  • 400мл мајонез
  • 400гр пилешко бело месо
  • 4 белки
  • 300гр пченка
  • помал корен од целер
  • половина тегла кисели краставички
  • 4 поголеми моркови
  • зачин

Начин на подготовка:

Месото сварете и исечете го на коцки. Белките изматете ги, посолете и побиберете, па испечете ги на тефлон. Готовите белки со вилушка ситно изгмечете ги. Морковите и краставиците исечете ги на ситни коцки, а целерот крупно изрендајте го и додадете малку оцет. Во поголема чинија помешајте ги подготвените состојки, па соединете ги со мајонез. На крајот додадете зачини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit