Парфе од банани

7 мај, 20120
3

За 5 порции:

 

Потребни состојки:

  • 1 зрела банана
  • 250 мл слатка павлака
  • јајце
  • Шеќер
  • Рум

 

Начин на подготовка:

Бананата исечете ја на парченца и   испасирајте.

Јајцетеизмешајте го со малку шеќер.

Изматете цврст шлаг и во чинија измешајте го со јајцата и соединете.

Потоа додадете  во смесата по желба малку рум.

Добро измешајте и распоредете ја смесата во 5 чаши.

Ставете ги во фрижидер добро да се оладат и полужете…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber