Сусам бомбици

27 декември, 20120
bombici

Потребни состојки:

  • 125гр маргарин
  • 4 лажици мед
  • 4 лажици шеќер
  • 100гр чоколадо за готвење
  • 100гр мелени бисквити
  • 100гр мелени ореви
  • 200гр сусам

Начин на подготовка:

Сусамот кратко пропржете го во сува тава. Во тенџере, соединете мед, маргарин, искршено чоколадо и шеќер, па загрејте на умерена температура додека не добиете изедначена смеса. Потоа тенџерето тргенет го од шпоретот, па додадете пржен сусам, мелени бисквити и ореви, кои треба да ги измешате. Од подготвената смеса направете бомбици.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit