Неверојатно бистра река во Швајцарија

30 април, 2012
11

Реката Версажка во Швајцарија, е долга 30км. Има толку многу бистра и совршено чиста вода во која со поглед од мостот без напрегање може да се види дното на 15 метри длабочина.

До сега се направени многу фотографии од оваа река, кои се снимени од врвот на брдото или од мостот над неа, но никогаш не се сликани од дното.

Поради тоа овој 39годишен фотограф Клаудио Гакароли, одлучил да скокне во водата и да направи свежи снимки. Прво преминал преку накривениот Римски Мост , кој ја краси реката, а потоа влегол во водата и докажал дека се се гледа и од нејзиното дно…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi