Andrej-Pejic-670x447.jpg
„Едноставно не може да не ви се допадне мојата нова торба. Што мислите, што претставува?“ – ги праша манекенот своите обожаватели и предизвика лалвина од коментари. Андрогениот манекен со српско потекло ги запрепасти своите фанови откако го покажа својат омилен аксескоар. На централниот дел од ташната има детаљ во облик од вагина. Него сигурно не […]

google-chrome.jpg
Новата надградба со која ќе се намали потрошувачката на сообраќајот ќе се појави во наредниве неколку денови и ќе биде достапна и за Android и за iOS. За да се намали потрошувачката корисниците ќе мора да ја вклучат опцијата „Data-Saving“. Со таа опција ќе ви биде овозможено праќање на соодветна количина податоци со што ќе […]

AU11357511389639279_thumb_medium610_406.jpg
Токму вака ќе изгледа Ford Fiesta-та на Светскиот рели тим M-Sport, а автомобилот беше покажан токму пред отворањето на сезоната овој викенд во Монте Карло. После завршувањето на соработката со спонзорот Qatar, тимот оваа година ќе вози со сина и црна боја кои пеовладуваат на автомобилот, поради долгогодишните партнери Castrol и Michelin, додека EcoBoost агрегатот […]

mark-volberg-kurir-1379416725-367577.jpg
„Мојата четри годишна ќерка, постојано ми зборува како и се допаѓа Хери, што мене многу ме нервира и и реков дека следниот пат кога ќе го видам, ќе му го скршам носот”, беше искрен Марк. Познатиот холивудски глумец Марк Волберк во америчката емисија Конан, рече дека неговите две ќерки Ела, 10 и Грејс, 4 се […]

c4c14212-a94b-4ea3-a0b1-ae1c61751ebc_dragon.jpg
Седум годишното девојче побара змеј, меѓутоа изненадувачкиот одговор кој го доби од научниците го задржа вниманието на медиумите. Се започна пред Божиќ кога Софи од Квинсланд, Австралија, напиша писмо до истражувачката организација, CISORO. Нејзиното слатко писмо беше поставено на нивната веб страна. „Здраво драги Научници, моето име е Софи и имам 7 години. Мојот татко […]

Untitled.png
Мало новородено слонче, во друштво со не опасните Суматриски слонови во Индонезија, конечно научи за што се користи сурлата. Цели четри месеци вежбало за на крај да ја најде техниката, начинот и што да прави со нејзе 🙂 httpv://www.youtube.com/watch?v=WQC0bXB4RQY  

11.-Vodolija.jpg
Полскиот сликар Аркадиуш Браницки направил интересна фотосесија во која хороскопските знаци се прикажани со женци голи тела. Аркадиуш ја обожава едноставноста во сè и за оваа фото-идеја, исто така решил да прикаже едно минималистичко расположение, без да додава некакви декорации или непотребни детали. Целта на неговата фотосерија е да докаже дека секоја жена поседува своја […]

49059252-5427-4235-a207-acecb60955e1_SeanPenn_CharlizeTheron_010314-11.jpg
Дали е на повидок раманса помеѓу Шон Пен и Шарлиз Tерон? Според гласините, добитниците на оскари ја однесоја својата врска на следно ниво, така што поминаа заеднички одмор на Хаваи. Во четврток утрото, Пен 53 и Терон 38, се фотографирани како ја напуштаат одвоено куќата на актерката. Ноќта претходно ја поминаа заедно во LAX. Двојката […]

42652_hurem1.jpg
Глумицата Мерјем Узерли е планирана за улогата на јака и цврста жена, како Хурем – омилената сопруга на султант Сулејман Величенствениот во истоимената серија. Мерјем ја очекува улога како султанката Косем во новата серија која ја подготвува продуцентската куќа “TIMS”, под името Величенственото Столетие – Косем. Во турските медиуми со голема возбуда се пропрати веста дека […]

liker_bozik_.jpg
Овој ликер го има мирисот на најубавиот христијански празник – Божик. Мирис на зима и топлина кој ќе го опие вашиот дом. Потребно е: 6 парчиња суви смокви 3 парчиња урми 10 парчиња суви сливи 2 стапчиња цимет неколку каранфилчиња неколку зрна црн бибер 2-3 црна кардамом 2 лажици мед 150 гр кафеав или бел […]

666.jpg
За 52 годишниот Волтер суеверието е поважно од работата. Тој одлучил да даде отказ откако на својот даночен формулар го видел бројот 666. Како што сите знаеме бројот 666 директно се поврзува со мрачните сили и ѓавлот. Ова не е прв пат Волтер да се сретне со овој број – на претходната работа за да влезе […]

zena2.jpg
Мажена британска полицајка се обесила во својата униформа откако дознала дека е бремена со универзитетскиот професор. Тами Патерсон (24) , била омажена и има едно дете, но веќе некое време била во врска со љубовникот Џон Луис (36). Откако дознала дека е бремена, таа испратила порака до сопругот и љубовникот: “Јас ќе умрам, жал ми […]

escort - Korsan taksi