Голи хороскопски знаци!

9 јануари, 20140
11. Vodolija

Полскиот сликар Аркадиуш Браницки направил интересна фотосесија во која хороскопските знаци се прикажани со женци голи тела.

Аркадиуш ја обожава едноставноста во сè и за оваа фото-идеја, исто така решил да прикаже едно минималистичко расположение, без да додава некакви декорации или непотребни детали. Целта на неговата фотосерија е да докаже дека секоја жена поседува своја искра на креативност и треба само да ѝ се даде можност комплетно да го расветли нејзиниот внатрешен свет.

1. Бик

1. Bik

2. Овен

2. Oven

3. Близнаци

3. Bliznaci

4. Рак

4. Rak

5. Лав

5. lav

6. Девица

6.Devica

7. Вага

7.Vaga

8. Шкорпија

8.Skorpija

9. Стрелец

9. Strelec

10. Јарец

10. Jarec

11. Водолија

11. Vodolija

12. Риби

12. ribi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit