Вербата е поважна од парите: Два пати дал отказ поради бројот 666

8 февруари, 20130
666

За 52 годишниот Волтер суеверието е поважно од работата.

Тој одлучил да даде отказ откако на својот даночен формулар го видел бројот 666.

Како што сите знаеме бројот 666 директно се поврзува со мрачните сили и ѓавлот. Ова не е прв пат Волтер да се сретне со овој број – на претходната работа за да влезе во фирмата требал да се чекира под овој застрашувачки број.

Откако поради тоа дал отказ, во фирмата го вратиле со тоа што му понудиле нов број.

Што би направиле вие на негово место?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit