Брза пита од компири: Едноставно, ефтино и брзо

14 ноември, 20130
17

Состојки:

Тесто:

150-200 гр брашно

2 јајца

4 компири исецкани на коцки

Млеко

Сол

Вода

Лук

Бибер

Фил:

2 дл јогурт

2 дл павлака

Подготовка:

Од наведените состојки направете тесто малку погусто од она за палачинки.

Загрејте ја рерната на 220 степени. Подмачкајте го садот за печење и добро загрејте го ( во тоа е фората) па во врелиот сад додадете ги компирите измешани со тестото. Се пече околу 20 минути.

Додадете врз питата јогурт и павлака и оставете да се пече уште неколку минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit