Cheesecake од лешник

28 јануари, 20130
cokoladacheese

Потребни состојки:

За тесто:

 • 150гр брашно
 • 75гр шеќер
 • 100гр мелени лешници
 • 125гр омекнат путер
 • лажица вода

За полнење:

 • 3 белки
 • 750гр крем сир
 • 100гр шеќер
 • ванилин шеќер
 • 3 жолчки
 • 100мл млеко
 • пудинг од чоколадо

За украсување:

 • 200мл слатка павлака
 • ванилин шеќер
 • какао во прав

Начин на подготовка:

Подгответе го тестото според насоката погоре, повеќе од половина ставете во кружен сад за печење и печете на 180 степени, 15 мин. Останатото тесто ставете го на рабовите на плехот. Цврсто изматете блеки. Изматете крем сир, шеќер, ванила, жолчки и млеко. Изматете прав за пудинг и смесата ставете ја на тестото, вратете во рерна и печете 50 минути. Изматете шлаг и украсете го колачот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit