Чоко торта

14 јануари, 20130
coko-torta

Потребни сотојки:

Кора:

  • 8 јајца
  • 8 лажици шеќер
  • 8 лажици брашно

Фил:

  • 300гр чоколадо
  • 10 јајца
  • 200гр шеќер
  • 100гр путер

Начин на подготовка:

Секоја кора направете ја од јајца, шеќер и брашно. Корите печете ги 15 минути на 180 степени. Сите состојки за фил изматете ги на пареа, а кога ќе се свари филот, додадете го стопеното чоколадо. Почекајте смесата да се олади и додадете изматен путер. Секоја кора и целата торта премачкајте ја со филот.

Време за подготовка: 125 минути

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit