Печени јајца во садови од компири

28 ноември, 20130
15

Освен копири за подготовка на ова јадење ќе ви бидат потребни и јајца.На еден компир, две јајца.

 

Откако ќе ги испечете компирите, цели или половинки, 30 минути на 200 степени, со лажица извадете дел од внатрешнота на компирот за да се формира вдлабнатина во која ќе скршите по едно јајце.

Компирот претходно можете да го намачкате со путер, да го посолите или зачините по желба. Подредете ги садовите од компири со јајца во тепсија обложена со хартија за печење и оставете да се печат 15 минути на 180 степени.

На крај би требало да изгледа вака. Послужете со домати и сирење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit