Печени компири со кромид и домати

15 декември, 20130
19

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 500гр компири

* 2 главици кромид

* 2 домати

* 100гр масло

* врска магдонос

* сол, бибер по вкус

* 6 лажици мајонез

* 5 лажици кечап

* црвен пипер за попрскување

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Ги лупиме и ги сецкаме компирите, кромидот и доматите.
Ги ставаме во тава и го додаваме маслото. Мешаме внимателно.
Додаваме сол и бибер по вкус. Додаваме околу 1 чаша вода иги ставаме во загреана рерна на 200 степени околу 45-50 минути.
Ги вадиме од рерна и ги додаваме кечапот и мајонезот. Попрскуваме со малку црвен пипер, го додаваме ситно исецканиот магдонос и сервираме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit