Пет правила за совршено печен компир во рерна

13 декември, 20130
28

Подготовка:

 – Загрејте ја рерната на 200 степени. Вклучете ја додека ги подготвувате компирите за печење.

 – Добро измијте ги компирите со ладна вода, а потоа исушете ги. Отстранете ги сите црнки и трули делови ако има. Компирот не мора да се лупи.

 – Зачинете ги компирите – додадете малку маслиново масло, сол и бибер.

 – Пред печење компирот се боцка во вилушка на неколку места.

 – Садот за печење обложете го со алуминиумска фолија. Потребно е 50 до 60 минути за да се испечат на температура од 200 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit