Полнети суви сливи

9 јануари, 20130
polneti suvi slivi

Потребни состојки:

  • 20 суви сливи
  • 150гр кашкавал
  • 150гр сланина сечена на тенки парчиња

Начин на подготовка:

Сливите без семки наполнете ги со кашкавал сечен на коцки и секоја замотајте ја во сланина. Прицврстете со чепкалка за заби. Вака полнетите сливи можете и да ги запечете, а подеднакво се убави и ако се јадат сурови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit