Потпечен карфиол во рерна

22 ноември, 20130
29

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 2 главици карфиол

* 500мл кисела павлака

* 2 јајца

* сол

* бибер

* 1 лажица магдонос

ПОДГОТОВКА:

  • Ставете го карфиолот во солена вода да се вари 10-15 минути, додека да омекне.
  • Загреете ја рерната на 180 степени.
  • Тавата за печење подмачкајте ја со масло и распоредете го карфиолот рамномерно во неа.
  • Изматете ги јајцата и кислелата павлака, ставете сол и бибер по желба.
  • Полиете го карфиолот со смесата, додадете го магдоносот и печете околу 20 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit