Сникерс бајадера

18 февруари, 20130
6

Потребни состојки:

250гр маргарин

100гр кикирики

300гр мелени бисквити

200гр шеќер

Децилитар млеко

200гр чоколадо

Подготовка:

Истопете 200гр маргарин и додадете го шеќерот. Кога ке се соединат додадете 100гр чоколадо, мелените кикирики, бисквитите и млекото. Ставете ги во плех. Кога малку ке се олади, полите го со 100гр чоколадо и 50гр маргарин.

Совет: за да избегнете бајадерата да се залепи за дното на плехот, претходно премачкајте го со масло или обложете го со харија за печење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber