Свеж коктел со лубеница

7 август, 20130
20

Потребни намирници:

20 гр шеќер

30 мл кондензирано млеко

0,5 средно голема лубеница

20 мл рум

Го цедиме сокот од лубеницата.

Го раствараме шеќерот во млекото. Со помош на шејкер ја мешаме течноста заедно со румот.

Во ниска чаша исипуваме од смесата, а од горе додаваме сок од лубеница.

Сервираме со парче лубеница и мраз.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi