Штангли со кикирики без печење

17 септември, 20140
13

Потребно е:

500 г. посни бисквити

250 г. солени кикирики

1 маргарин

Подготовка:

Издробените бисквити и кикиритки прелејте ги со претходно растопен маргарин.

Додадете онолку вода, колку што е потребно да се замеси тесто.

Ставете во тепсија, а висината на тестото нека биде околу 2 см.

Оставете го тестото да отстои во ладилник.

Оладеното тесто го сечеме на парчиња.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş