Чизкејк со Нутела

15 декември, 20150
Чизкејк со Нутела

Овој едноставен рецепт за чизкејк не само што е едноставен за подготвување, туку е и неверојатно сочен и кремаст благодарение на омилениот чоколаден вкус.

Потребни состојки:

  • 340g или едно пакетче Орео колачи
  • 110g путер
  • 700g Маскарпоне
  • ½ шолја шеќер во прав
  • 200g изматена слатка павлака
  • 2 лажички екстракт од ванила
  • ½ шолја Нутела


Подготовка:

За овој рецепт потребни ќе ви бидат 6 часа за да отстои во фрижидер, за потоа да добиете неверојатно сладок рецепт од кој ќе ви биде благодарен секој што ќе има можност да го проба.

nutela-iznenaduvanje-cizkejk-bez-pecenje-1.jpg

nutela-iznenaduvanje-cizkejk-bez-pecenje-01.jpg

Погледнете го видеото за целиот процес на подготвување:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber