Колачиња од банани и овесни снегулки

18 ноември, 20150
9

Потребни состојки:

2-3 банани

1 чаша овесни снегулки

По желба, додатоци: ореви, бадеми, лешници, суво овошје, кршено зрно од какао или парчиња од темно чоколадо:

Подготовка:

 Измешајте ги сите состојки и убаво заместе да се соединат. Формирајте топчиња кои со дланките ќе ги сплескате и ќе ги наредите во тепсија обложена со хартија.

Колачињата ги сушите на 200 степени околу 15-тина минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş