Мини кроасани со Нутела

3 февруари, 20150
Мини кроасани со Нутела

Постои ли нешто повкусно од чоколадни кроасани. Едноставниот десерт може да се послужи за доручек или десерт.

Еве како да ги направите сами дома…

Се` што ви е потребно е лиснато тесто, Нутела и едно јајце.

Тестото исечете го на 3 еднакви парчиња, а потоа пресечете го дијагонално како би добиле 6 триаголници.

Потоа ставете две лажици Нутела на секое парче и замотајте ги како кифли. Премачкајте ги со јајце и ставете ги во печка околу 25 минути на 180 степени.

Погледнете и споделете…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş