Идеален, вкусен и брз зимски ручек: Шкотски јајца

21 јануари, 20160
Идеален, вкусен и брз зимски ручек: Шкотски јајца

Неколку варени јајца, мелено месо, зачини, малку трошки и масло за пржење – тоа е се` што ќе ви затреба за подготовка на шкотските јајца.

Можете да ги јадете топли или ладни, можете да ги понесете како ужина, или да ги сервирате во комбинација со некоја добра салата.

Шкотските јајца се вистинска ризница на протеини, па затоа им се препорачуваат на спортисти и деца.

Не заборавајте да после кратко пржење во врело масло, шкотските јајца накратко ги допечете во печка, на температура од 200 степени!

https://www.youtube.com/watch?v=gzxLvfOhnQY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber