Сѐ се промени за секунда: Добила на лото, тргнала по добивката, па завршила во затвор!

4 февруари, 20190
loto

Наместо голема прослава и среќа, Канаѓанката, на која и се насмевнала лото добивка, ја дочекало сосема поразлично сценарио. Кога беше на пат кон продавницата во која го купила добитното ливче, беше уапсена од страна на полицијата.

Канаѓанката (33) можеше да очекува таков расплет со оглед на тоа дека добитното ливче го купила со украдена картичка. Полицијата ја уапси под сомневање дека поседува украдена картичка и пет случаи на измама.

Канадската лотарија објави дека жената има освоено 50.000 канадски долари, но дека износот никогаш нема да се исплати бидејќи среќното ливче е купено на нелегален начин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber