11 начини на кои можете да имате секс без пенетрација!

24 ноември, 2020
dreamstime-m-60677493

Неколку начини на кои можете да имате секс без пенетрација, но исто така и кои можат да послужат како предигра

 1. Триење на „суво“
  Всушност, самото име кажува за што станува збор. Останете облечени и тријте се едни со други како да имате секс.
 2. Користете ги градите
  Жената треба да ги стисне градите една до друга и мажот да може да пентрира меѓу нив.
 3. Мастурбирајте еден покрај друг
  Убаво поставете се, да имате добар поглед кон вашиот партнер и започнете да се задоволувате. Ова ја зголемува блискоста помеѓу партнерите и ви дава посебен увид во тоа како некој сака да се допира пред вас.
 4. Поза „69“
  Класична поза за орален секс, во која партнерите можат да си пружат орално задоволство истовремено. Партнерот/партнерката лежи на грб, додека партнерот/партнерката е над него/неа, така што обете усти имаат пристап до гениталиите.
 5. Гледајте порно заедно
  Изберете филм што одговара на двајцата и допирајте се додека ве инспирира дејството на екранот.
 6. Бакнувајте се по целото тело
  Ова може да биде исклучително сензуално и одлична предигра. Едноставно полека соблечете го партнерот и бакнувајте го на секој нов дел од телото.
 7. Топла бања
  Сменете ја положбата и префлете се во кадата и допирајте се под вода. За уште подобра атмосфера, запалете миризливи свеќи.
 8. Zoom секс
  Ако не сте еден до друг, наместо за состаноци, користете Zoom за врел виртуелен секс.
 9. Орален секс под туш
  Задоволете го вашиот партнер орално под туш и преправајте се дека сте надвор на дожд.
 10. Рачна работа
  Задоволете го вашиот партнер со вашата рака.
 11. Голо гушкање
  Ова е исто така интересна активност што ја зголемува интимноста меѓу партнерите. Соблечете се голи и почнете со нежни прегратки и допири.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit