40% од жените се чувствуваат несигурно кога се горе!

28 август, 2020
dc9d1416abfe3239bcef786b1d9a5fd66f81fde9_articlemain

Ова се грижите кои најчесто нè загрижуваат за време на сексот, а ние знаеме како да ги надминеме …

Покрај познатата кучешка поза, момците едноставно обожаваат кога ние жени сме горе, но како што откриле неодамнешните истражувања, дури 40 проценти од жените се чувствуваат крајно несигурно и непријатно во поза кога жената е нагоре, а одредени размислувања ги загрижуваат за време на другите пози, НЕПОТРЕБНО! Еве кои се тие и зошто не треба да се грижите воопшто!

1. Недоволно секси тело?

Уверете се дека во тие страствени моменти никогаш не му текнува да ги бара вашите недостатоци, зашто тој буквално е занесен од задоволство. Меѓутоа, ако мислите дека ова ќе ви помогне, секогаш можете да носите секси чипкална ноќница, секси долна облека или нешто друго за да не се чувствувате премногу ранливо.

2. Недоволно добра во кревет?

Ја презедовте иницијативата и сега вие заповедајте! Ако не сте сигурни што сакате вашиот дечко,  прашајте го, тој ќе биде многу среќен да ви одговори. Покрај тоа, прашајте точно да ви каже што најмногу му се допаднало, а после тоа вашата самодоверба ќе се зголеми до облаците. Верувајте ни, тешко дека можете да направите нешто што нема да го задоволи, возбуди и излуди.

3. Недоволно секси изрази на лицето?

Вашето момче е возбудено од секоја форма на вашето задоволство, вклучувајќи го и изгледот на лицето за време на оргазмот, но доколку сеуште се чувствувате непријатно за тоа, вежбајте секс со свеќи каде што играта на светлина и сенка дополнително ќе ви го зачини сексуалниот живот затоа што ќе се опуштите целосно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris