6 НАЈЛУДИ ТРИКОВИ за да се ослободите од смрдеата на ЦИГАРИТЕ: Само за најхрабрите!

14 декември, 2020
цигари

Пушењето во затворен простор остава непријатна трага што се провлекува во нашата облека, завеси и гарнитура. За да се ослободите од непријатните мириси или барем да ги ублажите, испробајте неколку едноставни трикови кои навистина делуваат.

  1. Оцет или јаглен – Истурете малку вински оцет или парчиња активен јаглен во неколку садови и ставете ги во просторија каде што се пушат цигари. Ако имате деца или домашни миленици, ставете ги садовите во покачена положба. Јагленот, како и оцетот, ги апсорбираат и неутрализираат непријатните мириси.
  2. Парфем на сијалицата – Нанесете малку од омилениот парфем на ладна електрична сијалица. Кога светлото ќе се запали и сијалицата ќе ја загрее просторијата, ќе се прошири пријатен мирис, кој барем делумно ќе ги маскира чадот и мирисот на цигарите.
  3. Чанти за гардероба со природен мирис (на пр. Лаванда) – Ако сметате дека вашите модни додатоци како што се нараквици, капи или шалови го апсорбираат мирисот на цигарите, а планирате да ги носите во текот на следниот ден, оставете ги на отворено еден час да се вентилираат, а потоа ставете ги во пластична кеса заедно со природни миризливи вреќи за мирис.
  4. Песок од мачка – Истурете малку обичен или уште подобро миризлив отпад од мачка во пепелникот. Целосно ќе го отстрани непријатниот мирис на отпушоците од цигарите, а пепелникот ќе биде полесен за чистење.
  5. Сода бикарбона – Вечерта, пред спиење, посипете сода бикарбона на тепихот, софата и рабовите на просторијата за пушење. Усисајте наутро.
  6. Крпа и оцет – Прво проветрете ја просторијата, а потоа натопете крпа во оцет и мавтајте низ просторијата една минута или две. Мирисот на цигарите треба целосно да исчезне.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit