АДЕЛ СО НОВА ФРИЗУРА! Пријателите ја нападнаа поради еден ДЕТАЛ

31 август, 2020
369ecb9e-3f2e-438a-ba2e-53bfe7e042ff

Пејачката Адел ги шокираше сите кога во мај годинава објави фотографии во кои изгледаше непрепознатливо. После разводот од Симон Конецки, таа започна да тренира и отиде на диета, на крајот изгуби повеќе од 45 килограми. Адел сега на својот профил на Инстаграм објави нова фотографија од нејзината завидна линија, но вниманието на некои следбеници го привлече кон нешто друго.

На фотографијата, Адел позира во костум за капење со образец со знаме на Јамајка. Ја врзуваше косата во мали репови и сакаше да го обележи карневалот во Нотинг Хил, кој беше откажан оваа година поради пандемијата на коронавирус.

Сепак, изборот на фризура не изгледаше како добра идеја бидејќи нејзините следбеници наскоро ја нападнаа заради крадење црна култура. Тие посочија дека реповите познати како Банту јазли се заштитен знак на Афроамериканците и ја обвинија пејачката дека сака само да ги привлече симпатиите на црното население.

„Драги белци, бидете свои и престанете да ја крадете црната култура“, напишал еден коментатор.

„Црните жени се дискриминирани кога носат фризури вака, но белите жени не се. Не е фер“, се согласи друг.

Другите обожаватели ја бранеа Адел велејќи дека таа ја објавила фотографијата веројатно само за да ја покаже својата нова фигура, а некои дури ја споредувале со Кети Пери.

Адел во моментов живее во САД каде и понатаму работи на својата линија. Таа има свој личен тренер, вежба редовно и следи строга диета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris