Ако го направите ова на новогодишната ноќ, цела година ќе ви биде МАЛЕРОЗНА!

31 декември, 2020
172762_pexels-karolina-grabowska-5716520_f

Ноќта што ги одделува старата и новата година е магична, а е придружена со бројни верувања…


До одреден степен, самите ја создаваме магијата на оваа ноќ, со посебни ритуали.

Постојат многу знаци за тоа што треба да се направи ноќта помеѓу 31 декември и 1 јануари, всушност, што не треба да се прави.


Пред да ја замислите новогодишната желба, не треба да размислувате за формулацијата долго време. Не користете негативен збор „не“: на пример, наместо „да не се разболите“, подобро е да користите „да бидете здрави“.

Традиционално, никому не кажувајте желба.
Не шијте копчиња на последниот ден од годината. Постои многу висок ризик да не се решат старите проблеми во новата година.
Заборавете на социјалните медиуми. Психолозите велат дека дури и ако ја поминете новогодишната ноќ сами, подобро е да се држите настрана од социјалните мрежи за Нова Година. Гледањето интересен филм или претстава ќе биде најдобрата опција.


Знак што може да предизвика феминистички протест: не го слави празникот исклучиво во женското општество. Ако нема друг начин, по 12 часа мора да излезете и да им честитате на мажите околу вас. Психолозите имаат малку поинаква теорија во таа смисла – потребно е само да не ја поминете Новата година со луѓе кои не се како вас.

Празничната ноќ не може да се слави во стара облека. Најрадикалната верзија на ова верување е: не носете нови работи цела недела до празниците, но нова облека треба да се носи на 31 декември.

Не можете да празнувате празник со празни џебови, инаку не можете да сонувате за просперитет и финансиска стабилност во наредната година.


Не треба да позајмувате пари пред 31 декември и подобро е да се обидете да не позајмувате пари од 31 декември до 19 јануари.

На трпезата за Нова Година не треба да има ракови или јастози. Објаснување: Постои знак дека старите проблеми ќе ве прогонуваат цела година.

Создадете атмосфера на мир и добра волја барем неколку дена и, според суеверие, тие ќе продолжат во текот на целата година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber