АУУ КОЛКАВИ СЕ! Медицинска сестра ја крена маичката во Ковид клиниката и ги покажа градите: Ја отпуштија поради оваа слика (ФОТО)

14 декември, 2020
BRENDA_INSTAGRAM1

Медицинската сестра Бренда Волеј од Њу Јорк беше отпуштена по неколкумесечна дневна и ноќна работа во една од Ковид клиниките во срцето на градот. Отпуштањето падна откако нејзината интимна слика беше објавена на социјалните мрежи.

Бренда беше дел од огромен тим медицински работници кои „гинат“ од март, работејќи 24 часа на ден со пациенти заразени со коронавирус. А отказот дошол кога најмалку ѝ требало тоа, јавува ТВ-станицата WLXS од подрачјето на Њу Јорк.

Оваа прекрасна Американка штедела пари за живот во нов стан во Њу Јорк кога, како и целиот свет, ја погоди епидемијата на коронавирус. Таа работеше вредно во болницата, борејќи се и со внатрешните демони, затоа што не е лесно да се изложувате на потенцијална инфекција секој ден и да спасувате човечки животи истовремено.

Во последниот месец од оваа година работите малку се смирија и во Њу Јорк, иако сè уште имаше многу заразени лица. Бренда ја завршуваше смената кога се пошегува во соблекувалната со една колешка која ѝ рече дека и покрај неколкумесечните борби за своите животи, недостатокот на слободно време и добриот сон, тие успеале да одржат прекрасен и секси изглед.

Како девојка која отсекогаш била многу популарна во друштво на мажи, Бренда се пошегува со својата колешка, кревајќи ја маичката за да ѝ покаже и, пред сè, дека е сè уште привлечна.

Во преден план на оваа слика беа нејзините големи гради, а сликата ја објави на Instagram со коментар:

„ Сѐ уште се живи и здрави.

Таа немаше идеја дека поради оваа слика, по 48 часа, ќе биде повикана на разговор кај управата на болницата, каде ѝ беше кажано дека повеќе не сметаат на неа.

Лутата Бренда побегнала од болницата плачејќи со клетви и пораки до нејзините претпоставени:

„Дали е тоа благодарам за сè што направив последниве месеци и што го отпишав мојот живот за да спасам други? Срамота за вас “, рече таа.

Локалните портали од Њу Јорк наведуваат дека Бренда имала среќа – по само една недела била вработена во болница во соседниот Њу Џерси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit