БЕЗАЛКОХОЛНОТО ПИВО Е НАПРАВЕНО СО ПРИЧИНА! Ова особено ќе ги воодушеви жените! Каков џекпот!

29 декември, 2020
Screenshot_2

Ако не сте го пробале досега, сигурно сте слушнале дека пивото е совршено за коса, а многу мајки би купувале пивски квасец за своите деца, да се ослободат од мозолчињата или целосно да го исчистат тенот, но и да ги зајакнат косата и ноктите. Па, има ли причина да ставите пиво и на вашата коса?

Што е тоа што го прави пивото толку магично за косата и кои се сите придобивки на оваа состојка за косата и коренот на косата?

Пивото содржи минерал наречен силициум. За силициум е познато дека додава волумен на косата и ја прави подебела и полна со волумен. Ова всушност го прави пивото една од најдобрите состојки што можете да ги користите за раст на косата истовремено подобрувајќи го здравјето на косата.

Ако баравте состојка што ќе ги задоволи сите потреби на вашата коса, пивото е џекпот. Во исто време ја зајакнува косата, и ја обновува оштетената и испукана коса, ја прави сјајна и еластична и отстранува првут. Со тоа косата расте побрзо и добива волумен и станува погуста. Често се користи од луѓе со виткана коса, бидејќи локните стануваат нереално сјајни и убави. И најдобро од сè, најдобро е да се користи безалкохолно пиво за третман – да, има и функција, ако според вас не постоела досега!

Пиво за коса-локни

Доволно е да истурите мала количина пиво на вашата дланка и да го истриете директно на косата. Користете секогаш кога сакате фантастични локни.

Како да користите пиво за коса?

Кога станува збор за производи за коса, како и пиво за коса, умереноста е клучот за успехот. Како прво, мора да имате предвид дека пивото не е целосна алтернатива на вашиот шампон, тоа во никој случај не е замена за кој било друг производ што го користите за нега на коса. Помислете на третманите со пиво само како повремени третмани за потхранување и чистење на вашата коса, бидејќи кога се користи прекумерно, косата може да биде лишена од сите природни масла и ќе започне да чеша, па дури и да го стимулира појавувањето на првут во вашата коса.

Ако, пак, сте ја обоиле косата, за жал, нема да можете да уживате во овој третман половина година, бидејќи пивото може да реагира со реагенси за боење и да предизвика несакана сувост.

Пиво за коса како мелем

Холивудската актерка, Кетрин Зета Џонс во 2009 година, откри дека долго време користела пиво за да ја подготви својата убава црна долга коса.

Еден од начините на кој можете да користите пиво за коса е како балсам за коса. Една лименка пиво ќе биде доволна да се прелива во сад. Оставете го ова подготвено пиво отворено и оставете го да стои некое време.

Откако ќе ја измиете косата со шампон без сулфат, користете го пивото наместо обичен регенератор. Истурете го пивото директно на косата и нежно масирајте го во коренот на косата од една до две минути.

Оставете го пивото на вашата коса неколку минути. На крај, исплакнете го пивото со ладна вода. Користете го само еднаш или двапати неделно, не повеќе.

Пиво за коса како шампон

Ако вклучите миење со пиво во рутината за миење на косата, може да влијаете на побрз раст на косата. На прво место, потребен ви е вистински шампон кој ја има главната функција, а тоа е зајакнување на корените на косата.

Користете го овој шампон со пиво еднаш на секои десет дена, а со текот на времето ќе забележите резултати, а тоа е на прво место здрава, сјајна и блескава коса.

За овој шампон за коса со пиво потребно е:

1 1/2 чаши пиво

1 чаша шампон, по можност без сулфат

Варете го пивото околу 15 минути во тенџере. Не грижете се ако пивото испари и изгуби половина од својата содржина, бидејќи тоа е нормално. Свареното пиво за коса се користи за шампон. Откако пивото ќе се олади на собна температура, измешајте го со 1 чаша шампон. Исплакнете ја косата со вода и потоа масирајте го пивскиот шампон во косата додека не почне да се пени. Исплакнете го шампонот со ладна вода.

Третман на коса

1 банана

половина чаша пиво

1 лажица мед

1 жолчка од јајце

Постапка за подготовка:

Сите состојки добро измешајте ги со миксер. Нанесете го лекот на вашата коса и покријте ја главата со капа за туширање или крпа. Оставете да делува неколку минути до еден час.

Пиво и јагоди за мрсна коса

1 чаша пиво

3 зрели јагоди

Постапка за подготовка:

Во сад изгмечете ги јагодите додека не постигнат конзистентност. Додадете пиво во пирето од јагоди и мешајте додека не добиете мазна конзистентност. Нанесете ја добиената мешавина на косата со масирање во скалпот, а потоа продолжете по целата должина на косата.

Кога ќе ги покриете скалпот и косата, покријте ја косата со капа за туширање и оставете ја на вашата коса 20 минути. Исплакнете и измијте со шампон за коса. Овој пакет е совршен за луѓе кои имаат мрсна коса.

Пиво како маска за коса

Пивото во ова миење ќе помогне да се отстранат остатоците акумулирани на косата од шампони, балсами и други производи за коса, истовремено зголемувајќи го волуменот. Јаболков оцет го намалува мирисот на пиво и помага за сјај и мазност.

чаша вода

чаша пиво

2 лажици органски јаболков оцет

Измешајте ги сите состојки заедно во сад. Откако ќе завршите со вообичаеното шампонирање, истурете го пивото директно врз косата. Оставете на косата неколку минути. Потоа добро исплакнете. Користете го ова пиво еднаш или двапати месечно.

½ шолји пиво

1 лажица масло од авокадо

1 сурово јајце

Постапката е скоро иста како и претходната маска за коса. Оваа маска за коса е фантастична за зајакнување и грижа за косата.

Пиво како боја за коса

Пивото е познато како природен раствор за боење на косата. Очигледно, пивото не може да ги задоволи стандардите и услугата што ги добивате во салонот. Ако не сте природна русокоса, тогаш подобро е да контактирате со вашиот фризер, бидејќи пивото нема да може да постигне толку добар резултат. Можете исто така да користите лимон и мед како природен прелив за коса.

Ќе ви требаат само четири лименки пиво за да ги истурите во контејнерот. После тоа, навлажнете ја косата со пиво, излезете во дворот, на сонце и уживајте, додека чекате пивото на косата да ја направи својата магија.

И, конечно, следниот пат кога ќе купите пиво за компанија, земете и споделете три лименки безалкохолно пиво – размислете и за вашата коса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber