Бидете ФАТАЛНА ЗАВОДНИЧКА: Поради ваква жена, МАЖИТЕ и душата би му ја дале на ЃАВОЛОТ – Еве што треба да направите!

22 ноември, 2020
merlin-monro-glavna-novo

Вештините на заведување се учат.

Постојат жени кои се природни заводници и ги знаат сите тајни на заведувањето. Без разлика дали станува збор за однесување или изглед, тие ќе го „свртат умот“ на посакуваниот маж.

Ако не сте од тие жени, можете брзо да станете, бидејќи се учат вештини за заведување.

Бидете свои

Сите ние се обидуваме да се претставиме во најдобро можно светло, но постои граница помеѓу првичните ласкања и лажната претстава. Не глумете нешто што не сте затоа што таквите се краткотрајни лаги.

Атрактивна, но паметна

Точно е дека мажите прво ќе ги привлече атрактивен изглед, но тие сакаат и жена со која ќе можат да разговараат. Она што го имате на ум е исто така важно. Едуцирајте се, читајте, учете и заведувајте го со паметна глава. Ова е најдобриот начин ако сакате да го зачувате за долго време.

Научете да флертувате

Научете како да го направите тоа. Покажете дека се грижите, но не претерувајте. Нежна насмевка, мало навалување на главата и дискретно смеење со неговите шеги ќе биде доволен знак дека ве интересирал и дека уживате во неговото друштво. И запомнете, премногу кикотење и премногу допирање не е заведување, туку фрлање, и тоа е многу одбивно.

Фатете му го погледот

Моментот кога ќе го привлечете неговото внимание е многу важен. Во тој краток момент, ќе кажете работи што е невозможно да се изразат со зборови. Со разигран и заводлив поглед можете да му покажете дека сакате да го запознаете и останува на него да го гризне мамката.

Мирис

Мрисот е од суштинско значење. Вистинските заводници секогаш го имаат тој недостижен, благ, но опоен мирис кој е неповторлив и лесно препознатлив. Експериментирајте сè додека не ја пронајдете таа фантастична формула која апсолутно одговара со вашата личност, остава автентичен впечаток и се чини привлечна за мажите.

Фризура и шминка

Мажите ја обожаваат женската коса и колку и да негодуваат против шминкањето и тоа како паѓаат на суптилни трикови. Без разлика дали ќе изберете драматичен или природен изглед, следете ги овие неколку правила:

  • косата никогаш не треба да го открива целото лице и секогаш мора да биде кадифена, здрава и чиста
  • научете ноншалантно да носите црвен кармин; внимавајте да не ги валкате забите
  • избегнувајте светки
  • секогаш имајте маскара
  • уредни и лакирани нокти се задолжителни

Самодоверба

Самодовербата е клучот за успехот. Без оглед на вашето тело, мора да го сакате и да се чувствувате добро во него. Тоа е клучна и најважна точка на секоја фатална жена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit