Брадата на фотографиите исчезнува со овој фантастичен и лесен трик

23 декември, 2020
прик

Кога станува збор за правење добра слика, лошиот агол или брадата може да ве натера да ја отстраните ознаката од фотографијата или да ги избришете сите фотографии.

Сепак, еден експерт сподели многу едноставен начин како да изгледате прекрасно на секоја фотографија!

Рената Цезар, основач на „Уметноста на фотографијата“, тврди дека глумејќи се дека држите праска под брадата, ќе ја отстраните брадата.

Кога сте пред брадата, не држете како и обично. Повлечете ја брадата напред во лесен лак, како да имате подвлечена праска. Ако имате брада, овој трик ќе биде на полноќ. Можеби на почетокот ќе се чувствувате неприродно, но крајниот резултат е совршен – изјави Рената.

Рената исто така предупредува на екстремно големи насмевки ’затоа што твоето лице може да изгледа поголемо.

Таа тврди дека оваа техника ја испробале sвезди како Рис Витерспун, Кендал Џенер како и Клои и Ким Кардашијан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber