Бритни Спирс во 39-тата година менува кариера: „Запишувам медицински факултет“

30 декември, 2020
profimedia-0356937924


Карактеристичната музичарка Бритни Спирс овие денови реши да им се заблагодари на своите обожаватели за поддршката во оваа тешка и предизвикувачка година, па им подготви танцово шоу во сопствената дневна соба, кое го сними и објави на Инстаграм „Како и повеќето од вас, и јас поминав поголем дел од оваа година во карантин, и за да ми поминат деновите што е можно побрзо, снимив секси видеа со танцување. Имав толку многу слободно време што можев да станам лекар ‘, напиша таа во соопштението.


После тоа соопштение, неколку странски медиуми ја контактираа, откривајќи дека би било одлично да ја смени кариерата и да се пријави на медицинските училишта на 39-годишна возраст и да започне ново животно патување.

‘Медицината секогаш ме интересираше, но немав време да учам толку многу и музиката отсекогаш била моја прва и најголема љубов. Но, за време на карантинот сфатив дека имам вишок слободно време и дека би било одлично да пробам нешто ново во животот. Јас навистина би сакала да се грижам за луѓето. Не сум сигурна со која гранка на медицина би се занимавала, но специјализацијата сепак доаѓа на крајот. Па, се запишувам на медицинско училиште во 2021 година “, рече Спирс, а нејзините обожаватели и рекоа дека претпочитаат да се залага за пеење и танцување затоа што не е доволно психички стабилна за лекар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber