Бура од реакции околу абортусот на Меган Маркл: Се огласи братот на принцезата Дијана…

27 ноември, 2020
203849_profimedia0482150328_ls

Откако Меган Маркл (39) вчера во шокантно признание откри дека го загубила своето второ дете во јули, реакциите не стивнуваат. Чарлс Спенсер (56), брат на покојната принцеза Дијана и мајка на сопругот на Меган, три години помладиот принц Хари, сега реагираше на оваа трагедија.


Имено, Чарлс се појави како гостин во британската утринска емисија „Лорен“, каде беше поканет да разговара за тоа како е прикажано неговото семејство во хит серијата „Круната“ и зошто им забранил на креаторите на сериите пристап до неговото семејство. Сепак, имајќи предвид дека веста за загубата на детето Хари и Меган во моментов е една од најозборуваните, водителот ја допре токму таа тема.


“Сигурен сум дека сакате да ни се придружите на сите што ги испраќаме сите најдобри желби до Меган и, се разбира, до вашиот внук Хари. Денес ја дознавме веста за нивната загуба на дете и тоа е страшно тажно, нели?”, Праша домаќинот.

“Да, така е. Мислам, не можам да замислам агонијата која било кој пар поминува низ тоа да изгуби дете на тој начин. Многу е многу тажно. Потполно се согласувам со тебе. Моите мисли денес се со Хари и Меган”, рече Чарлс.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit