Дали е ова навистина РАБОТА од соништата? Компанијата нуди 2 000 евра за гледање НОВОГОДИШНИ филмови!

28 ноември, 2020
novogodisnji-filmovi-1536x861

Научниците докажаа дека оваа содржина влијае и на намалување на анксиозноста и депресијата и дека треба да се следат во текот на целата година.

Сезоната на новогодишните филмови започнува за 3… 2… 1

Впрочем, дали може декември да се замисли поинаку?

„Сам дома“, барем првите три дела, „Гринч“, „Елф“ и безброј други наслови, ќе ве запознаат со празничната атмосфера дури и да не сте обожавател. Едноставно, како да се одолее?

И замислете дека некој ви плаќа да ги гледате тие филмови. И тоа не „ситна пара“. Напротив.

Во игра се 2000 евра. Па, дали е малку, по оваа цена?

Имено, порталот Reviews.org, како што објави Mirror, објавил оглас, да бара една среќна личност, која ќе има задача да гледа 25 филмови и да помогне во изборот на најдобриот Божиќен филм на сите времиња.

И покрај готовина, добивате едногодишна претплата на седум стриминг услуги, вклучувајќи ги Netfliks, Disni и Amazon Prime.

После секој филм, ќе треба да пополните кратка анкета, во која ќе го оцените секој филм за да го пронајдете победникот.

И уште нешто – филмовите што ги гледате се целосно ваш избор – се додека нивната тема е Божиќ и Нова Година.

Сепак, за жал за сите Македонсци, овој натпревар важи само до 4 декември, а само за оние кои живеат во САД и имаат над 18 години.

И за оние кои сме тука – барем малку утеха: научниците докажаа дека гледањето филмови со оваа тема е одлично за нашето здравје:

Тие секогаш ставаат насмевка на лицето.

Тие даваат надеж дека сè може да има добар крај, односно да бидат оптимисти.

Тие нè прават среќни.

Ние сме помалку осамени.

Тие ја намалуваат депресијата и вознемиреноста.

Тие ги охрабруваат промените.

Тие даваат самодоверба.

Тоа ќе биде емпатија.

А, научниците велат дека е добро да ги гледате цела година.

Никој нема да ви плати, но барем ќе бидете среќни. Значи – пуштете го вашиот омилен филм, направете пуканки и уживајте во празничната атмосфера – да имате барем нешто убаво оваа година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit