Дали сте слушнале за СИНО вино? Феномен што веќе три години ги збунува луѓето (ФОТО + ВИДЕО)

11 јуни, 20200
дсф

Со векови, луѓето избираат меѓу стандардни типови вино, црвено и бело, а вистинската револуција е предизвикала пред три години со синото вино, направено од мала компанија од Шпанија.

Производот е обично вино обоено со природна боја добиена од грозје и индиго, исто така, од растително потекло.

Синото вино се добива од комбинација на бело и црвено грозје од лозови насади од Шпанија и Франција.

Синото вино се сретна со најразлични реакции, дел беа воодушевени, а дел од оние што го пробаа, според „Вашингтон пост“, исто така, велат дека не било ништо посебно.

Во секој случај, синото вино привлекува големо внимание, и тоа беше основната намера на производителот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris