ДАТУМОТ КОГА РАСКИНУВААТ МНОГУ ПАРОВИ: Статистиката открива – ОВОЈ ден во декември носи најмногу љубовни разделби

9 декември, 2020
194293_profimedia0346571984_ff

Според една анализа, предодреден е денот кога убедливо најмногу парови раскинуваат.

Темните и студени месеци се познати по тоа што нашето расположение не е на завидно ниво. Ова очигледно влијае и на врските, бидејќи резултатите од различните статистички податоци покажуваат дека има еден датум во декември кога повеќето парови се разделуваат.

Ова се статистики на Фејсбук, каде што е наведено прекинувањето – и се покажа дека 11 декември е денот во годината кога се случуваат најмногу раскинувања.

Бидејќи ова не е репрезентативно истражување, нема точни изјави за причините за раскинувањето. Сепак, постојат индикации зошто паровите раскинуваат пред празниците. Тоа се првенствено врски кои се нестабилни подолго време.

Многу луѓе сакаат да започнат убава празнична сезона независно и без грижи. Доколку се во врска во која се всушност несреќни, тие сакаат да се ослободат од тој „товар“.

Поддршката на семејството и заминувањето за време на претпразничниот период натера многу луѓе да започнат да размислуваат колку би било убаво повторно да се биде соло, па затоа одлучуваат да раскинат – многу почесто отколку во средината на летото.

Зошто ова е точно 11 декември – не може точно да се објасни. Сепак, статистички гледано, за време на празниците, сè повторно се подобрува, односно се создаваат многу нови врски во тоа време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit