Драги мајки, ако сте ги сочувале овие играчки од детството можете сериозно да се збогатите!

21 декември, 2020
shutterstock_45807082_1000x0

Без разлика дали станува збор за фигурини, боенки или модели на возови, секако има некои играчки што ви се допаднале повеќе од другите, а можеби и сте им ги зачувале на вашите деца.

Она што е интересно е дека многу такви работи добиваат вредност со текот на времето, бидејќи тие повеќе не се произведуваат и претставуваат носталгичен прозорец кон минатото, што колекционерите многу го ценат. Ова се однесува на разни конзоли, првите изданија на стрипови и книги, како и на многу други играчки, а дали имате или сте имале една од нив, дознајте подолу.

Фигури од ПЕЗ бомбони


Постојат стотици нивни варијации, а бидејќи брендот постои и денес, нови и нови варијанти сè уште се произведуваат. Сепак, некои од старите се барани на интернет-аукциите и се високо ценети, а меѓу нив има и еден со лик на астронаут, еден со главата на Мики Маус, еден со главата на Дедо Мраз и специјален пиштол PEZ.

Нема опис за фотографијата.

Првата Барбика

Сликата може да содржи: 1 лице, текст кој вели „Mattel“


Барби е кукла која постои повеќе од шест децении и сè уште доживува трансформации во изгледот, во согласност со моменталниот момент. Она што е најценето е нејзината оригинална верзија од 1959 година со костум за капење зебра, а неговата цена се движи помеѓу осум и 23 илјади долари.

Гејм бој

Нема опис за фотографијата.


Оваа преносна конзола беше популарна и во целиот свет, вклучително и во нашата земја во текот на 90-тите години на минатиот век. Некои од неговите верзии, совршено сочувани, вредат неколку стотици долари, додека некои специјални изданија достигнуваат до илјада долари.

Покемон карти

Нема опис за фотографијата.


Картите направени по популарната анимирана јапонска серија се феномен кој продолжува и се преведени на различни јазици. Во зависност од годината на издавање, зачувување и верзијата на индивидуална картичка, тие можат да се продаваат по цена од десет или повеќе илјади долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit