ДРЕВНИ ДИЕТИ: Бизарни начини на кои се намалувале килограмите во минатото!

14 декември, 2020
belly-body-clothes-diet-53528-660x330

Во средината на осумнаесеттиот век, луѓето станаа свесни за фактот дека стомакот со три слоеви не е точно гаранција за здравјето и долговечноста. Додека некои лекари им советуваа на буцкастите пациенти да вежбаат на свеж воздух, извесен Томас Шорт, автор на студијата „Причини и последици од корпуленцијата“, отиде чекор подалеку. Овој неуморен емпиричар ги истражувал локациите каде живеат сточари. Сфатил нешто невообичаено – многу од нив биле населени со мочуришта. Кратко дојде до логичен, иако крајно погрешен заклучок: мочуриштата на некој мистериозен начин предизвикуваат отекување на маснотиите. Значи, ако сакате да изгубите тежина, доволно е да се преселите во помалку влажна област!

Секое утро по едно јајце

Лорд Бајрон без сомнение беше еден од најголемите поети, но за неговата ментална стабилност можеше да се расправа. Опседнат со надворешноста, во главата сфати дека мора да биде слаб како црв за да го зголеми својот заводлив потенцијал. Бидејќи тој беше куц од раѓање, вежбањето не доаѓаше предвид како метод за слабеење. На почетокот на 19 век, „проклетиот поет“ ја популаризира диетата базирана на вински оцет.


За да го „прочисти“ телото, тој пиеше литри и литри вода измешана со вински оцет, заедно со неговата стандардна чаша чај со измешано сурово јајце. Покрај лошиот здив, последиците од ваквата диета вклучуваат болка во стомакот, повраќање и дијареја. Од друга страна, тие беа ефикасни: кога почина – на возраст од триесет и шест години – тој беше убав и слаб труп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit