Џим Кери „удри“ по Доналд Трамп. Бруталниот цртеж на актерот предизвика лавина коментари

25 август, 2020
dzim-keri-donald-tramp-830x0

Дека Џим Кери нема убаво мислење за Доналд Трамп и не е ништо ново. Актерот повторно „удри“ по актуелниот претседател на Соединетите држави, објавувајќи цртеж што предизвика големо внимание на социјалните мрежи. Бидејќи Америка, како и целиот свет, се бори со вирусот корона, Кери не го поштеди Трамп и индиректно посочи дека не работи добра работа во сузбивање на овој вирус. – 180.000 мртви – напиша Џим. На цртежот има еден човек на респиратор, а на главата имаше капа на која пишува „Make America die for him“ („Нека Америка умре за него“).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris