Елка до плафон: Вака изгледа новогодишниот амбиент во домот на Димитар Атанасовски и Сара Мејс (фото)

1 декември, 2020
sara

Наближуваат новогодишните празници и крајот на 2020та и почетокот на 2021та година.

До 31 декември остануваат уште триесет дена, а поради короната Нова година ќе ја славиме со препораки за заштита од коронавирус.

Оние кои можеби планирале дочекот на 2021 година да го дочекат на некој плоштад во европските метрополи, коронавирусот им го поквари планот.

Изминатата година сите ќе ја паметиме во вирусот кој демнее во светот, брзо се шири, илјадни заболени и смртни случаи од корона.

Повеќето естрадни уметници оваа година за најлудата ноќ останаа без настапи.

Иако нема настапи ниту пак некое големо славење, јавните личности веќе започнаа да ги украсуваат домовите во новогодишно руво.

Во вчерашните вести на вистина.ком.мк можевте да видите новогодишни детали во домот на Елена Стефановска и Буба Јаневска.

Сега и водитолот, сопругот на пејачката Сара Мејс, Димитар Атанасовски ја покажа новогодишна елка во нивниот дом во Пинтија.

Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“ тој објави видео на кое ја снимаше елката која е голема од подот па речиси до плафонот.

На новогодишното дрво преовладуваат црвените украси, како и сијаличките кои и даваат посебен сјај на елката.

Која друга позната личност ќе го покаже домот во новогодишна атмосфера, останува да видиме.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit