Го трие вратот или ја допира устата? Погледнете кои се суптилните знаци дека партнерот ве лаже

20 декември, 2020
dreamstime_l_23472106

1. Триење на увото

Лажгото потсвесно ќе се обиде да го блокира звукот на лагата што ти ја кажува; или можат да ви го тријат увото за да ве одвлечат од фактот дека го прекинуваат контактот со очите и гледаат подалеку од вас додека зборувате.

2. Триење на носот

Клучниот знак за кој треба да внимавате е нежно триење на дното на носот додека прстите се повеќе над устата, што значи дека се обидува да ги прикрие невистините што ги изговара.

3. Допирање на устата

Допирање на устата честопати може несвесно да се користи за да се потисне она што го вели лажливецот. Овој гест понекогаш се маскира со лажна кашлица.

4. Триење на врато

Некои луѓе можат да ја повлечат јаката или да го масираат задниот дел од главата додека лажат. Ова може да биде затоа што лажговецот доживува пецкање во вратот и лицето кога кажува невистини, како и чувство на топлина или потење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit