Хоророт низ кој поминуваат Ким Кардашијан и Канје Вест нема крај! Сега дефинитивно се разделуваат, а еве и зошто!

26 август, 2020
download

Иако беа познати како една од најпознатите љубовни двојки во шоубизнисот, во последните неколку недели дознавме дека бракот на Ким Кардашијан и Канје Вест бил и е далеку од совршен. Кога Канје пред неколку години започна да покажува дека се бори со биполарно растројство, поради што тој често на настапи, па и во интервјуа зборуваше целосно неповрзани реченици и генерално се однесуваше лудо, Ким отворено изрази поддршка за сопругот и покажа само љубов и разбирање кон него и неговата ментална состојба. Но, тогаш работите тргнаа на лошо, и нивната врска започна да ја следи серија скандали.
Скандалите обично беа предизвикани од ирационалното однесување на Канје. Раперот и моден дизајнер објави во јули годинава дека ќе се кандидира за претседател на Соединетите држави, а за време на еден од говорите за претседателската кампања, што малкумина ги сфатија сериозно, освен политичката состојба во земјата, тој погледна наназад во неговиот приватен живот и во тој момент откри детали што според многумина требало да останат „зад затворени врати“. Затоа, тој отворено зборуваше за тоа како неговата мајка планирала да го абортира, но и како тој самиот инсистирал на тоа Ким да ја абортира нивната прва ќерка Норт кога дознал дека е бремена. Тој, исто така, коментираше за некои детали во врска со семејството Кардашијан воопшто, за кои ова семејство и покрај тоа што е опседнато да се пишува за нив, не сакаше да излезе во јавноста, особено не на таков начин.

View this post on Instagram

Flashback

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Тогаш Ким папараците ја фатија, како во солзи го остава Канје, но после тоа парот се реши на романтично патување, за кое мислеа дека ќе го спаси нивниот шестгодишен брак, без послугата, па дури и камерманите кои нормално го снимаат секое парче од нивниот живот, да има доволно материјал за многу гледаното шоу ‘Keeping up with the Kardashians’. Тие дури не ги земаа ни нивните четири деца – седумгодишното девојче Норт, четиригодишниот син Сеинт, двегодишната ќерка Чикаго и едногодишниот син Псалм, за да се зближат повторно и да дојдат до заклучок дека треба да останат заедно.
Но, овој обид да се спаси бракот се чини дека не успеа, бидејќи Канје сепак го објави разводот. Ким, од друга страна, никогаш не ја спомна можноста за развод и кога и да се појави прашање во медиумите за лудото однесување на Канје, таа секогаш го брани и вели дека е прекрасен, но во исто време многу болен. Покрај тоа, во еден момент, рече таа, ‘Да се живее со биполарно растројство не ги намалува неговите соништа и креативност, без оглед колку големи и неостварливи, тие може да им изгледаат на другите. Тоа е дел од неговата генијалност за која сме сведоци, а многу од неговите соништа се реализираа на крајот.

View this post on Instagram

Morning Madness

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Но, и покрај силното разбирање што го негуваше и сè уште го негува за својот сопруг, Ким за време на бракот со раперот водела дневник во кој ги напишала сите навреди што тој ги упатил кон неа, како и записник за своето и неговото деструктивно однесување, но не од причина да има доказ за неговото злоставување, туку како потсетник за сè што поминале, за да може да научи одлична животна лекција од сето тоа.

View this post on Instagram

Mood

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Сепак, Канје не е толку полн со разбирање. На крајот на краиштата, тој ја обвини за измама и изјави дека и Ким и остатокот од нејзиното семејство планирале насилно да го хоспитализираат. Ова секако предизвика лавина реакции од медиумите и јавноста, а Ким сето тоа го издржа во тишина и на крајот реши да зборува и да го каже следново на нејзиниот Инстаграм: ‘Многумина од вас знаат дека Канје има биполарно растројство. Секој што се бори со ова или има блиска личност што се бори, знае колку е неверојатно комплицирно и болно. Никогаш не сум зборувала јавно за тоа како тоа влијае на нас затоа што сакам да ги заштитам нашите деца и правото на Канје на приватност кога станува збор за неговото здравје. Денес чувствувам потреба да коментирам затоа што постои стигма и недоразбирање на менталната болест. Оние што ја разбираат менталната болест или компулсивното однесување, знаат дека семејството е беспомошно, освен ако не се работи за малолетник. Знам дека Канје е предмет на критика затоа што тој е јавна личност, а неговите постапки евоцираат силни емоции и мисли. Тој е генијална, но комплицирана личност, која под притисок да биде уметник со темна кожа, чувствува болка од губење на мајка си и се справува со притисокот на изолацијата засилен со неговото биполарно нарушување. Оние блиски до него ја знаат неговата душа и сфаќаат дека понекогаш неговите зборови не одговараат на неговите намери “.

View this post on Instagram

⛈ StormiWorld ⛈

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Но, и покрај тоа што Ким тогаш се молеше за разбирање во јавноста за да го спаси нејзиниот брак, таа на крајот реши да се разведе, па таблоидите во последните недели напишаа дека е дури и подготвена да издвои два трилиони долари само за конечно да се ослободи од Канје, а папараците ја фатиле на пат кон адвокатот, па се чини сигурно дека Ким и Канје се уште одат кон развод. На крајот на краиштата, ова би можело да се почувствува со фотографиите на кои се враќаа од пропаднато романтично патување и во кои тие изгледаа далечно, расеано и тажно.

escort - Korsan taksi