Изненадување за љубителите на музиката: Буч Кесиди има нов спот (ВИДЕО)

26 август, 2020
bu-kesidi

Буч Кесиди подготви нов сингл и спот „Sunday Morning“ непосредно пред објавувањето на винилското издание на албумот „Euphoria“.

Ќе излезе во продажба кон средината на септември заедно со второто издание на CD албумот.

Албумот „Еуфорија“на групата ѝ донесе номинација за престижната награда IMPALA за најдобар независен европски албум на годината, како и пат до престижниот фестивал Eurosonic, што се одржа во јануари во Холандија.

Објавувањето беше објавено на крајот на минатата година, а од тоа веќе се издвојуваа хитовите „Nema ljubavi u klubu“, „Đuskanje ne pomaze“, „TIHO“ и „Subota“.

Погледнете го спотот:

escort - Korsan taksi